Artykuły

Autor: Bartosz Sokół

Ktoś zrobił ewangelizacyjny obrazek. Superman, Hulk i Kapitan Ameryka zasłuchani w opowieść Jezusa, który mówi: "... i oto w taki sposób ocaliłem świat". Trafne, dowcipne, trafiające do współczesnych na tyle mocno, że tysiące chrześcijan udostępniło grafikę na swoich społecznościowych profilach.

Nie dostrzegli tego, co zauważył natychmiast pewien bystry ateista. Dopisał pod spodem – Jezus tam, gdzie jego miejsce – wskrzeszając obrazek do drugiego życia. Tym razem wędruje po ateistycznych portalach, stanowiąc dowód na to, że nie każda nowoczesna forma ewangelizacji wywyższa Chrystusa.

Zestawienie wersetów Biblii dotyczących Boga i Chrystusa, będących świadectwem Jego boskości.

Poniższy artykuł jest fragmentem 9 rozdziału książki "Wezwanie do duchowej odnowy. Priorytety i modlitwy apostoła Pawła"
Autor: D. A. Carson
Wydawnictwo Fundacja Ewangeliczna, Toruń 2010

Suwerenny i osobowy Bóg

Modlitwa wprowadza zmiany. Wszędzie można spotkać się z takim poglądem. Może nawet sam masz naklejkę z takim napisem w swoim domu. Na podstawie stwierdzenia: „Modlitwa wprowadza zmiany”, wygłoszono niezliczoną ilość kazań i wzniesiono ogromną ilość modlitw.

 

Czy na pewno je wprowadza?

 

Jeśli modlitwa wprowadza zmiany, to jak możemy wierzyć, że Bóg jest suwerenny i wszechmogący? Jak możemy twierdzić, że wszystko już zaplanował i że Jego plany nie mogą się zmienić? Jeśli nawet ptak nie spada z nieba bez Jego woli, jeśli żyjemy, poruszamy się i istniejemy pod Jego panowaniem, jeśli czyni On wszystko według zamysłu swojej woli (Ef 1,11), to na jakiej podstawie możemy twierdzić, że modlitwa dokonuje zmian?

Autor: Paul Washer

Treść Kazania wygłoszonego do ok. 5000 osób na konferencji młodzieżowej:

Jest ogromnym przywilejem dla mnie być dzisiaj tutaj z wami. Zanim zacznę mówić, chciałbym abyśmy pomodlili się do Pana. Proszę byście się modlili. Dzisiaj po południu wiele się dzieje. Tak wiele, że nawet nie pojmujecie, ale powiem wam skąd przybywam.

Każde rozsądne spojrzenie na jedno z chrześcijańskich wierzeń powinno bazować na tym co Bóg mówi na ten temat. Dlatego, zaczynając serię o podstawowych prawdach chrześcijańskiej wiary, jest rozsądnym rozpocząć z podstawą tych wierzeń - Bożym słowem, Biblią. Jeden z tematów dokładnie omówionych w Biblii jest ona sama; to znaczy, Biblia mówi nam co Bóg myśli o swoich własnych słowach. Boża opinia o jego słowach może być podzielona na cztery ogólne kategorie: autorytet, jasność, niezbędność i wystarczalność.

Słownik Webstera definiuje chrześcijanina jako "osobę wyznającą wiarę w Jezusa jako Chrystusa lub w religię opartą na nauczaniu Jezusa". Jest to dobry punkt wyjścia do właściwego zrozumienia tego, co kryje się pod pojęciem "chrześcijanin". Jednak, tak jak wiele świeckich definicji, nie oddaje w pełni biblijnej prawdy o tym, co oznacza być chrześcijaninem.

Nawigacja

Facebook

Logowanie

Ekspresowa rejestracja (3 sek.)

Nowe artykuły

Pop-chrześcijaństwo

Autor: Bartosz Sokół Ktoś zrobił ewangelizacyjny ...

Modlitwa wprowadza ...

Poniższy artykuł jest fragmentem 9 rozdziału ...

Czym jest Biblia?

Każde rozsądne spojrzenie na jedno z ...

Świadectwo Biblii o ...

Zestawienie wersetów Biblii dotyczących Boga i ...

Ostatnie komentarze

 • Modlitwa wprowadza zmiany. Czy na pewno?

  FirstVivien FirstVivien 23.11.2017 11:41
  I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month ...

  Czytaj więcej...

   
 • Świadectwo Biblii o boskości Jezusa Chrystusa

  FirstLori FirstLori 23.11.2017 05:40
  I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks ...

  Czytaj więcej...

   
 • Świadectwo Biblii o boskości Jezusa Chrystusa

  RUt RUt 06.11.2017 13:04
  BiBlija Naucza Prawidlowo Czsam kaqznodzeej moge mowic swoje zdanie ezeli nie ma prowadzenia Ducha ...

  Czytaj więcej...

   
 • Świadectwo Biblii o boskości Jezusa Chrystusa

  Damian Cebulski Damian Cebulski 19.08.2017 22:47
  Przydało by się zwiększyć szybkość ładowania strony bo czekałem 5 minut na załadowanie...

  Czytaj więcej...

Scroll to top
Gmail Sign in