|  | 

Protestanci org pl

Edukacja przedszkolna

Edukacja przedszkolna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka73.jpgEdukacja na etapie przedszkolna to bardzo ważny etap edukacji w ogóle. Często, niestety nie doceniany etap i przykłada się do niego zbyt małą wagę, przez co, niestety, popełniane są liczne błędy. Jest to jednak etap bardzo ważny, często decydujący o sukcesie lub porażce każdego kolejnego etapu i każdego kolejnego szczebla edukacji.
Na etapie przedszkola dziecko uczy się podstaw, bazy. Dotyczy to zarówno treści, które są dziecku przekazywane, jak również postaw, które są w nim kształtowane wobec szkoły. Trzeba bowiem mieć świadomość, że dziecko uczy się nie tylko tego, co jest mu przekazywane, nie tylko treści. Uczy się wówczas stosunku do nauki. Dziecko uczy się, czy jest to coś ciekawego, wartościowego, czy jest to przykry i nudny obowiązek.
Dlatego, w tym okresie tak ważna jest odpowiedzialna rola nauczyciela. Nauczyciel powinien wiedzieć, w jaki sposób rozbudzić w przedszkolaku miłość do nauki, pasję, zainteresowanie. Powinien też stworzyć pozytywne skojarzenia z nauką, dzięki czemu, w szkole dziecko chętnie będzie się przykładało do nauki.

Ciekawe artykuły o edukacji:

edukacja-przedszkolna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Jak spowiadają się protestanci?

    Jak spowiadają się protestanci?

    Kościół protestancki Protestantyzm to obok katolicyzmu i prawosławia jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa. Protestanci swoją wiarę opierają na Piśmie Świętym, które stanowi autorytet w sprawach wiary i praktyk chrześcijańskich. Początki protestantyzmu sięgają XVI wieku i są nierozłącznie związane z działalnością Marcina Lutra. Ten niemiecki reformator w swoich tezach odrzucał kult świętych i Marii, sprzeciwiał się

  • Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Protestanci Protestanci w Polsce stanowią mniejszość religijną, ale są jedną z ważniejszych gałęzi chrześcijaństwa wraz z katolicyzmem i prawosławiem. Protestantyzm wyodrębnił się na skutek ruchów reformacyjnych w Kościele Katolickim. Bezpośrednio odpowiada za nie Marcin Luter. Protestanci nie tworzą monolitu. Podzielili się na wiele kościołów. Łączy ich specyficzny styl bycia i podejścia do religii, choć w