|  | 

Strony chrzescijanskie

strony chrześcijańskie dla młodzieży

strony chrześcijańskie dla młodzieży
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (42)Instalacja pneumatyczna jest to instalacja energetyczna, w której czynnikiem roboczym jest powietrze sprężone przez sprężarkę. Sprężarka ładuje jednocześnie zasobnik-butlę, tak że zasilanie instalacji odbywa się równolegle z butli i sprężarki. W samolotach lekkich do uruchamiania np. tylko podwozia stosuje się instalacje pneumatyczne bezsprężarkowe, których butle ładowane są na ziemi z butli lotniskowych lub przez sprężarki pneumatyczne. Typowa instalacja pneumatyczna składa się ze sprężarki powietrza napędzanej bezpośrednio przez silnik samolotu, filtrów oczyszczających sprężone powietrze z wody i zanieczyszczeń, zaworu redukcyjnego utrzymującego odpowiednie ciśnienie w instalacji, zasobników sprężonego powietrza, zaworu odcinającego, przewodów sztywnych stalowych oraz licznych odpowiednio rozmieszczonych zaworów jednokierunkowych (zwrotnych). Rozróżnia się instalacje pneumatyczne: niskiego ciśnienia (w granicach 3…7 MPa) i wysokiego ciśnienia (ok. 20 MPa i wyżej).

Ciekawe artykuły o edukacji:

instalacja-pneumatyczna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kim są protestanci?

    Kim są protestanci?

    Protestanci to chrześcijanie opierający swoje zasady wiary na nauczaniu Jezusa i apostołów zawartym w Piśmie Świętym – Biblii. Stanowi ona dla protestantów jedyny i nieomylny autorytet w kwestiach wiary. Protestantyzm zapoczątkowany został przez katolickiego zakonnika i doktora teologii Marcina Lutra. Będąc w Rzymie w 1510 roku miał okazję zaobserwować druzgocący obraz Kościoła rzymskokatolickiego: papieża zaangażowanego

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Hobby Twojego dziecka Czy Twoje dziecko ma pasję? Jest coś, na co lubi poświęcać wolny czas? Jeżeli Twoja pociecha wolne chwile spędza przed komputerem lub z telefonem komórkowym, zastanów się nad zmianą takiego trybu życia. Gdzie się podziały czasy, kiedy mama musiała wołać dziecko dziesięć razy na obiad, a ono bawiło się radośnie z rówieśnikami.