|  | 

Strony chrzescijanskie

JABŁKO NIEZGODY

JABŁKO NIEZGODY
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szkolenie telemarketing (4)Książę tesalski Peleus zakochał się w ślicznej bogince Tetydzie, do której wzdychali sam Dzeus i Posejdon ( przestali, gdy Temida przypomniała im przepowiednię, że ślicznotka ta urodzi syna potężniejszego od własnego ojca). Boginka długo mu umykała, ale książe był cierpliwy i w końcu Tetyda się poddała i zgodziła wyjść za niego. Wesele wyprawił im centaur Chejrona, a zjawili się na nim wszyscy bogowie z bogatymi podarunkami. Wszyscy dobrze się bawili, nektar lał się strumieniami a ambrozja wprawiała wszystkich w wyśmienity humor, dopóki nie zjawiła się na weselu niezaproszona Eris, bogini niezgody. Dzeus zabronił ją zapraszać, aby swoimi humorami nie popsuła zabawy, a teraz ona postanowiła się zemścić. Rzuciła na stół piękne złote jabłko z napisem ?dla najpiękniejszej? i od razu trzy boginie: Hera, Atena i Afrodyta zaczęły się kłócić, której należy się ta nagroda?kłótnia była taka okropna, że wmieszał się sam Dzeus i postanowił wyznaczyć arbitra, który ten spór rozstrzygnie?

Ciekawe artykuły o edukacji:

jablko-niezgody

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kim są protestanci?

    Kim są protestanci?

    Protestanci to chrześcijanie opierający swoje zasady wiary na nauczaniu Jezusa i apostołów zawartym w Piśmie Świętym – Biblii. Stanowi ona dla protestantów jedyny i nieomylny autorytet w kwestiach wiary. Protestantyzm zapoczątkowany został przez katolickiego zakonnika i doktora teologii Marcina Lutra. Będąc w Rzymie w 1510 roku miał okazję zaobserwować druzgocący obraz Kościoła rzymskokatolickiego: papieża zaangażowanego

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Hobby Twojego dziecka Czy Twoje dziecko ma pasję? Jest coś, na co lubi poświęcać wolny czas? Jeżeli Twoja pociecha wolne chwile spędza przed komputerem lub z telefonem komórkowym, zastanów się nad zmianą takiego trybu życia. Gdzie się podziały czasy, kiedy mama musiała wołać dziecko dziesięć razy na obiad, a ono bawiło się radośnie z rówieśnikami.