|  | 

Strony chrzescijanskie

protestanci definicja

protestanci definicja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka71.jpgObok soli nieorganicznych składających się na najbardziej charakterystyczną właściwość wody morskiej, jej słoność, zawiera woda morska w roztworze większość pierwiastków występujących w przyrodzie, ale najczęściej w znikomo małych ilościach. Na przykład związki cennych metali ? złota, srebra ? występują w tak bardzo rozcieńczonym stanie, że mimo metod najnowszej techniki współczesnej nie opłaca się eksploatacja tych pierwiastków z morza. Są to mikroelementy albo mikroskładniki wody morskiej. Organizmy morskie potrafią koncentrować te śladowe elementy swym ciele i pod tym względem wykazują większą sprawność niż najlepsi chemicy; równocześnie odkażają z wielu trujących ciał środowisko morskie, czyniąc je bardziej nadającym się do życia. Oto kilka przykładów koncentracji pierwiastków przez organizmy morskie. Jod gromadzą w swych plechach wielkie glony brunatnice. Miedź związana z drobinami białka, jako tzw. herhocjanina błękitnej barwy w stanie natlenienia, w ciele mięczaków i skorupiaków spełnia podobną rolę co hemoglobina we krwi kręgowców, umożliwia wiązanie, przenoszenie i oddawanie tkankom tlenu koniecznego dla oddychania. Kobalt koncentrują homary i omułki, wanad ? osłonice. Do mikroelementów o zmiennych ilościach w zależności od rejonu, głębokości, sezonu, zaliczyć należy sole azotowe, fosforowe, tzw. biogeniczne albo pokarmowe, niezbędne do budowy białkowych składników protoplazmy, a także związki krzemu, dostarczające materiału do budowy domków okrzemek.

Ciekawe artykuły o edukacji:

mikroelementy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kim są protestanci?

    Kim są protestanci?

    Protestanci to chrześcijanie opierający swoje zasady wiary na nauczaniu Jezusa i apostołów zawartym w Piśmie Świętym – Biblii. Stanowi ona dla protestantów jedyny i nieomylny autorytet w kwestiach wiary. Protestantyzm zapoczątkowany został przez katolickiego zakonnika i doktora teologii Marcina Lutra. Będąc w Rzymie w 1510 roku miał okazję zaobserwować druzgocący obraz Kościoła rzymskokatolickiego: papieża zaangażowanego

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Hobby Twojego dziecka Czy Twoje dziecko ma pasję? Jest coś, na co lubi poświęcać wolny czas? Jeżeli Twoja pociecha wolne chwile spędza przed komputerem lub z telefonem komórkowym, zastanów się nad zmianą takiego trybu życia. Gdzie się podziały czasy, kiedy mama musiała wołać dziecko dziesięć razy na obiad, a ono bawiło się radośnie z rówieśnikami.