|  | 

Strony chrzescijanskie

Nawóz organiczny

Nawóz organiczny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nawoz-organiczny-4Badania dowodzą, że wykorzystując nawóz organiczny do nawożenia zwiększamy populację pożytecznych organizmów w glebach. Co ma niebagatelny wpływ na strukturę gleby i efektywny wzrost roślin. Nawozy nieorganiczne, sztuczne zdecydowanie stanowią zagrożenie dla mikroorganizmów.

Stosowanie nawozu organicznego ma ogromne znaczenie dla wzrostu stężenia wielu składników pokarmowych jak Mg, K, Zn, Ca; zwiększenia stężenia pH gleby; zwiększenie zawartości materii organicznej. Nawóz organiczny przyczynia się także do zatrzymywania wody w glebie.
Poprawa ogólnej jakości gleby może zmniejszyć potencjalne zanieczyszczenie wód gruntowych i powierzchniowych oraz przyczynić się do wzrostu plonów. Nawóz organiczny to rozwiązanie ze wszech miar ekologiczne, sprzyjające recyklingowi i dbałości o środowisko. Dzięki stosowaniu tego typu nawozów możemy zrezygnować z energochłonnych praktyk, które towarzyszą produkcji nawozów nieorganicznych.
Podsumowując organiczny to znaczy: zawiera ważne pierwiastki śladowe, poprawia strukturę gleby, napowietrza glebę i poprawia drenaż, dostarcza pożywienia, jest nieszkodliwy dla środowiska.

Ciekawe artykuły o edukacji:

nawoz-organiczny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kim są protestanci?

    Kim są protestanci?

    Protestanci to chrześcijanie opierający swoje zasady wiary na nauczaniu Jezusa i apostołów zawartym w Piśmie Świętym – Biblii. Stanowi ona dla protestantów jedyny i nieomylny autorytet w kwestiach wiary. Protestantyzm zapoczątkowany został przez katolickiego zakonnika i doktora teologii Marcina Lutra. Będąc w Rzymie w 1510 roku miał okazję zaobserwować druzgocący obraz Kościoła rzymskokatolickiego: papieża zaangażowanego

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Hobby Twojego dziecka Czy Twoje dziecko ma pasję? Jest coś, na co lubi poświęcać wolny czas? Jeżeli Twoja pociecha wolne chwile spędza przed komputerem lub z telefonem komórkowym, zastanów się nad zmianą takiego trybu życia. Gdzie się podziały czasy, kiedy mama musiała wołać dziecko dziesięć razy na obiad, a ono bawiło się radośnie z rówieśnikami.