|  | 

Protestanci pl

protestanci z ohio

protestanci z ohio
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (31)Osady morskie są ważną dziedziną z biologicznego punktu widzenia. Pelagiczne w znacznym stopniu pochodzą od organizmów, są przecież ich szczątkami. Z drugiej strony osady są środowiskami, w którym bytują ryjące organizmy denne, znajdujące tam pokarm i warunki bytu, tworzące charakterystyczne zespoły życia heterotrofów, uzależnione od fizycznego stanu i natury osadów. Dla bakterii muły aktywne mogą być pożywka, w której rozradzają się niekiedy w takich ilościach, że wypełniają prawie całą przestrzeń osadów. Badanie osadów pelagicznych jest ważną dziedziną, w której dzisiejsza wiedza o morzu, a ściślej geologia morska, dostrzegła prawdziwe archiwum dziejów oceanów i ich życia, a w pewnym stopniu także lądów i klimatów. Na głębokowodne osady należy dziś patrzeć jako na dokumentaryczne środowisko nie tylko życia morskiego i jego historii, ale jak na archiwum globu, w minimalnym stopniu zakłócone jakimiś większymi wstrząsami. Duży postęp  w  badaniu  oceanów  morskich  wniosła  szwedzka wyprawa na ?Albatrosie” (1947 ? 1948) przez zastosowanie tzw. sondy rdzeniowej, która umożliwiła wydostawanie ?wykrojów” rdzeniowych do 30 ni głębokości, pozwalających analizować miękkie osady denne z okresów do 3 min lat wstecz.

Ciekawe artykuły o edukacji:

osady-morskie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czym jest Ewangelia?

    Czym jest Ewangelia?

    Ewangelia tłumaczy się dosłownie jako „dobra nowina”. Aby zrozumieć czego i kogo ona dotyczy, niezbędna jest odpowiedź na trzy fundamentalne pytania: Kim jest Bóg? Kim jest człowiek? Dlaczego Bóg nas stworzył? Bóg był zanim powstał Wszechświat. Jest wieczny, nie ma początku ani końca. Jest Absolutem – od Niego pochodzi wszystko i od Niego wszystko zależy.

  • Dystrybucja odwijaków Herrblitz

    Dystrybucja odwijaków Herrblitz

    Czym jest odwijak? Odwijak to narzędzie służące do nawijania na nie kabli, taśm, przewodów czy węży. Ogólnie wszystkiego co może być nawinięte na tego typu konstrukcję. Sama nazwa zresztą zdradza do czego wspomniane narzędzie służy. Konstrukcja jest niezwykle prosta, a przy tym lekka. Dzięki temu odwijak łatwo można przenieść w różne miejsca. Jest to zatem