|  | 

Protestanci w Polsce

Protestanckie memy

Protestanckie memy
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Protestanci

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu i portali społecznościowych możemy zauważyć sporą masę hejtu, która kierowana jest w ludzi.
Najczęstszym powodem przez który zostajemy wyśmiani czy obrażani jest nasz kolor skóry, orientacja seksualna, pochodzenie czy nasza religia.
My, jako ludzie, zamiast wspierać się w ciężkich momentach wolimy plotkować i obmawiać innych ludzi, uważając się za lepszych.
W dzisiejszych czasach bardzo mocnym tematem do dyskusji jest nasza religia. Często chrześcijanie i ateiści dyskutują o istnieniu Boga. A czy nie łatwiej po prostu byłoby zaakceptować zdanie drugiej osoby i nie wciągać się w niepotrzebne kłótnie?
W Polsce istnieje dużo różnych odłamów religijnych. Najwięcej jest chrześcijan, ale są również zielonoświątkowcy, muzułmanie czy protestanci.
Każdy z nas zasługuje na szacunek oraz każdy z nas powinien go dawać drugiej osobie. Nie powinniśmy ingerować w przekonania drugiej osoby oraz nie namawiać ich na swoje racje. Jeśli my będziemy szanować kogoś, to ten ktoś będzie szanował nas.

Ciekawe artykuły o edukacji:

protestanckie-memy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Protestanci Protestanci w Polsce stanowią mniejszość religijną, ale są jedną z ważniejszych gałęzi chrześcijaństwa wraz z katolicyzmem i prawosławiem. Protestantyzm wyodrębnił się na skutek ruchów reformacyjnych w Kościele Katolickim. Bezpośrednio odpowiada za nie Marcin Luter. Protestanci nie tworzą monolitu. Podzielili się na wiele kościołów. Łączy ich specyficzny styl bycia i podejścia do religii, choć w

  • Protestancki ruch religijny w opozycji do katolicyzmu krzyzowka

    Protestancki ruch religijny w opozycji do katolicyzmu krzyzowka

    Nauki o wierze W naszym kraju żyje wielu protestantów, ale jednak dominują katolicy. Wiara katolicka w wielu rodzinach przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Już małe dzieci uczą się od swoich babć i rodziców pacierza, modlitw, uczestnictwa w niedzielnej mszy. Bardzo często to dziadkowie, a nie rodzice przekazują wiarę swoim wnukom. Wiele starszych osób dałoby