|  | 

Sakramenty protestanckie

Psychologia kolorów

Psychologia kolorów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Psychologia kolorów

Psychologia kolorów to bardzo ciekawa dziedzina wiedzy. Okazuje się, że kolory mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Co więcej, kolory zdradzają również nasz charakter. Jedno należy powiedzieć – świat bez kolorów byłby zupełnie inny, szary i pozbawiony radości. Barwy potrafią inspirować i pobudzać do życia.

Psychologia kolorów zdradza, że kolor biały jest kolorem o nieograniczonej przestrzeni i nieskazitelnej czystości. Biel uspakaja i poprawia samopoczucie oraz łagodzi emocje. Biel jest dobry na stres i daje poczucie swobody. Jeśli pragniesz nowych pomysłów, załóż białą sukienkę. Biel to również nowe plany. Psychologia barw dodaje, że biel jest niewskazany dla samotnych kobiet i mężczyzn.

A co z kolorem żółtym? Otóż kolor żółty to kolor ciepła. Barwa ta kojarzy nam się zdecydowanie pozytywnie. Wywołuje w nas też radość i pobudza do życia. Żółta sukienka sprawi, że będziesz pewniejsza siebie i bardziej zdecydowana. Poza tym żółć rozładowuje napięcia i konflikty.

Psychologia kolorów podaje też znaczenie koloru różowego. Otóż róż jest kolorem zdecydowanie najbardziej romantycznym. Róż pobudza organizm i nastraja do korzystania a życia. Kobiety, dziewczyny, nastolatki kochają kolor różowy.

Pomarańcz to młodość, radość o otwartość. Jest to kolor sprzyjający jasnym, pogodnym myślom. Psychologia barw mówi, że pomarańcz podnosi poczucie własnej wartości i zwiększa motywację do działania.

Czerwień to z kolei kolor bardzo widoczny i żywy. Czerwona sukienka z pewnością przyciągnie uwagę. Czerwień jest symbolem walki i ognia. Jeśli jednak jesteś choleryczką, czerwony kolor jest dla ciebie niewskazany.

Psychologia barw zdradza też sekrety koloru niebieskiego. Błękit kojarzy się z wspomnieniem beztroskich chwil pod błękitnym niebem. Błękit uspakaja i relaksuje. Co ciekawe, kolor niebieski pobudza też do pracy. Poza tym niebieski kojarzy się z rześkością i zdecydowanie odświeża myśli i nie tylko. Błękit sprzyja również samodzielności i wspiera intuicję. Jeśli jesteś jednak przygnębiona, niebieska apaszka jest dla ciebie niewskazana.

A co z kolorem zielonym? Psychologia zdradza również sekrety zielonego. Otóż zieleń nastraja optymistycznie i zwiększa wiarę w siebie. Z drugiej strony kolor zielony sprzyja bierności. Niewskazany jest więc w sytuacji, gdy potrzebujesz energii do pracy.

Ciekawe artykuły o edukacji:

psychologia-kolorow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • W jaki sposób efektywnie uczyć się języka obcego

    W jaki sposób efektywnie uczyć się języka obcego

    W jaki sposób efektywnie uczyć się języka obcego Być może wydaje ci się, że nie jesteś dobry w nauce języków obcych, ponieważ zawsze musiałeś wkładać zbyt wiele wysiłku, żeby zapamiętać nowe słownictwo, które w końcu zapominałeś akurat wtedy, gdy było ci naprawdę potrzebne. Być może czułeś się zawiedziony, bo poświęcenie i czas zainwestowany w naukę

  • Czy wysoki iloraz inteligencji pomaga w życiu?

    Czy wysoki iloraz inteligencji pomaga w życiu?

    Czy wysoki iloraz inteligencji pomaga w życiu? Wielokrotnie słyszy się opinie, jakoby ponadprzeciętnie wysoki iloraz inteligencji był gwarancją życiowego sukcesu. Psychologowie od lat toczą spory, czy wysokie IQ ma realny wpływ na nasze życie. Przeciwnicy tezy o związku poziomu inteligencji z osiąganiem sukcesów w różnych dziedzinach życia uważają, że od inteligencji dedukcyjnej mierzonej przez standardowe