|  | 

Kazania chrześcijańskie mp3

SĄD PARYSA

SĄD PARYSA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kierunek-mechanika-i-budowa-maszyn-4Dzeus wyznaczył Parysa, młodego i bardzo urodziwego pasterza, aby wybrał, która bogini jest najpiękniejsza i która powinna dostać złote jabłko.
Parys był synem króla Troi Priama, ale został porzucony przez rodziców zaraz po urodzeniu,gdyż jego matce śniło się, że stanie się on przyczyną zagłady Troi. Porzucony chłopiec został wychowany przez pasterza i nie miał pojęcia o swoim królewskim pochodzeniu.
Teraz miał trudny orzech do zgryzienia, bo jak tu wybrać najpiękniejszą z bogiń?każda mu coś ofiarowywała: Hera królestwo i bogactwo, Atena mądrość, a Afrodyta obiecała mu dać Helenę, najpiękniejszą kobietę na świecie?i właśnie to go skusiło i oddał jabłko Afrodycie.
Niedługo po tym wydarzeniu Parys wygrał igrzyska w Troi i dostał się na dwór królewski, gdzie wyszło na jaw, kim naprawdę jest. Zarówno król Priam jak i jego żona zapomnieli już o tym, co było powodem oddalenia syna i bardzo się cieszyli z faktu, że zawitał do rodzinnego domu. Obietnica,że piękna Helena będzie należała do niego nie dawała mu spokoju, aż w końcu dobrał sobie ludzi i wyruszył, aby zdobyć to, co do niego należało?

Ciekawe artykuły o edukacji:

sad-parysa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czym jest Ewangelia?

    Czym jest Ewangelia?

    Ewangelia tłumaczy się dosłownie jako „dobra nowina”. Aby zrozumieć czego i kogo ona dotyczy, niezbędna jest odpowiedź na trzy fundamentalne pytania: Kim jest Bóg? Kim jest człowiek? Dlaczego Bóg nas stworzył? Bóg był zanim powstał Wszechświat. Jest wieczny, nie ma początku ani końca. Jest Absolutem – od Niego pochodzi wszystko i od Niego wszystko zależy.

  • Angielski dla dzieci Wrocław

    Angielski dla dzieci Wrocław

    Angielski od podstaw Czy wiecie, że dzieci strasznie szybko przyswajają wiedzę? Zostało to udowodnione przez wielu naukowców, którzy zachęcają, aby zapisywać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, aby dzieci znajdowały również czas na odpoczynek oraz zabawę. Jedną z propozycji dodatkowych zajęć jest angielski dla dzieci Wrocław. We Wrocławiu znajdują się szkoły