|  | 

Kazania protestanckie

SĄD PARYSA

SĄD PARYSA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kierunek-mechanika-i-budowa-maszyn-4Dzeus wyznaczył Parysa, młodego i bardzo urodziwego pasterza, aby wybrał, która bogini jest najpiękniejsza i która powinna dostać złote jabłko.
Parys był synem króla Troi Priama, ale został porzucony przez rodziców zaraz po urodzeniu,gdyż jego matce śniło się, że stanie się on przyczyną zagłady Troi. Porzucony chłopiec został wychowany przez pasterza i nie miał pojęcia o swoim królewskim pochodzeniu.
Teraz miał trudny orzech do zgryzienia, bo jak tu wybrać najpiękniejszą z bogiń?każda mu coś ofiarowywała: Hera królestwo i bogactwo, Atena mądrość, a Afrodyta obiecała mu dać Helenę, najpiękniejszą kobietę na świecie?i właśnie to go skusiło i oddał jabłko Afrodycie.
Niedługo po tym wydarzeniu Parys wygrał igrzyska w Troi i dostał się na dwór królewski, gdzie wyszło na jaw, kim naprawdę jest. Zarówno król Priam jak i jego żona zapomnieli już o tym, co było powodem oddalenia syna i bardzo się cieszyli z faktu, że zawitał do rodzinnego domu. Obietnica,że piękna Helena będzie należała do niego nie dawała mu spokoju, aż w końcu dobrał sobie ludzi i wyruszył, aby zdobyć to, co do niego należało?

Ciekawe artykuły o edukacji:

sad-parysa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dlaczego protestanci nie robią znaku krzyża?

    Dlaczego protestanci nie robią znaku krzyża?

    Doktryny protestantyzmu Protestantyzm jest jednym z głównych oprócz katolicyzmu i prawosławia odłamów wiary chrześcijańskiej. Obejmuje on Kościoły oraz wspólnoty religijne powstałe bezpośrednio lub pośrednio w wyniku reformacji, która miała miejsce w szesnastym wieku. Termin ten pochodzi od protestu złożonego w 1529 roku przez luteran w sześciu księstw oraz czternastu miastach Rzeszy przeciw stanowiącym większość w

  • Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Czy protestanci obchodzą Boże Narodzenie?

    Protestanci Protestanci w Polsce stanowią mniejszość religijną, ale są jedną z ważniejszych gałęzi chrześcijaństwa wraz z katolicyzmem i prawosławiem. Protestantyzm wyodrębnił się na skutek ruchów reformacyjnych w Kościele Katolickim. Bezpośrednio odpowiada za nie Marcin Luter. Protestanci nie tworzą monolitu. Podzielili się na wiele kościołów. Łączy ich specyficzny styl bycia i podejścia do religii, choć w