|  | 

Kazania chrześcijańskie mp3

Torf

Torf
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (16)Torf powstaje w wyniku obumarcia i częściowego rozkładu roślin w warunkach nadmiernej wilgotności i słabego dostępu powietrza. Rozróżnia się torfy wysokie i niskie. Torfy wysokie są kwaśne, zawierają dość dużo substancji organicznej i mają duże zdolności chłonne, natomiast torfy niskie są bogatsze w składniki pokarmowe, zwłaszcza w azot i wapń, a niekiedy i w fosfor. Są one zazwyczaj słabo kwaśne, a nawet mogą być alkaliczne; mają za to mniejsze zdolności chłonne. Do nawożenia gleby nadaje się tylko torf niski, zwany rolniczym, niekwaśny, rozłożony i bogaty w składniki mineralne, zwłaszcza w azot. Sprzedawany jest on luzem. Najlepiej stosować go jesienią w dawkach dość dużych. Działanie użyźniające torfu trwa 3 lata i więcej. Polega ono głównie na wniesieniu do gleby substancji organicznej i zwiększeniu jej zdolności chłonnych. Torf też jest doskonałym dodatkiem do kompostów przygotowywanych w ogródku. Do ściółkowania gleby i przykrywania na zimę niektórych upraw, np. tulipanów, najodpowiedniejszy jest torf wysoki, zwany ogrodniczym. Torf ten i ściółka torfowa sprzedawane są w belach i w workach foliowych. Będące w sprzedaży podłoża torfowe do upraw szklarniowych i w tunelach foliowych, produkowane są z torfu ogrodniczego z dodatkiem kredy lub nawozu wapniowego, w celu uzyskania odpowiedniego odczynu gleby dla określonej grupy uprawianych roślin. Dodawane są również wieloskładnikowe nawozy mineralne; takie mieszanki są w sprzedaży pod różnymi nazwami, nadawanymi im przez producentów.

Ciekawe artykuły o edukacji:

torf

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czym jest Ewangelia?

    Czym jest Ewangelia?

    Ewangelia tłumaczy się dosłownie jako „dobra nowina”. Aby zrozumieć czego i kogo ona dotyczy, niezbędna jest odpowiedź na trzy fundamentalne pytania: Kim jest Bóg? Kim jest człowiek? Dlaczego Bóg nas stworzył? Bóg był zanim powstał Wszechświat. Jest wieczny, nie ma początku ani końca. Jest Absolutem – od Niego pochodzi wszystko i od Niego wszystko zależy.

  • Angielski dla dzieci Wrocław

    Angielski dla dzieci Wrocław

    Angielski od podstaw Czy wiecie, że dzieci strasznie szybko przyswajają wiedzę? Zostało to udowodnione przez wielu naukowców, którzy zachęcają, aby zapisywać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, aby dzieci znajdowały również czas na odpoczynek oraz zabawę. Jedną z propozycji dodatkowych zajęć jest angielski dla dzieci Wrocław. We Wrocławiu znajdują się szkoły